https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ zobacz

Jak przygotować grunt inwestycyjny do efektywnej sprzedaży?

1283
0
Share:

Wyróżnić można dwa czynniki, które mają decydujący wpływ na to, czy grunty inwestycyjne zostaną sprzedane z sukcesem czy też nie. Chodzi tu o lokalizację oraz odpowiednie przygotowanie terenu do sprzedaży. Zawsze te dwa czynniki będą miały bardzo duży wpływ na ostateczną sumę sprzedaży gruntów.

Przygotowanie memorandum

Przygotowanie doskonałego memorandum to absolutna podstawa to tego, aby grunty inwestycyjne przyniosły oczekiwany sukces finansowy. Memorandum jest całościową dokumentacją działki, w której przede wszystkim zawarty zostać musi wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków, przyda się także mapa zasadnicza oraz niezwykle istotne księgi wieczyste. Dzięki temu potencjalny nabywca naocznie może przekonać się, jak w danym momencie przedstawia się stan działki, którą jest zainteresowany. Wiele osób o tym zapomina, ale pełna i przejrzysta dokumentacja działki, zawsze poprawia jej atrakcyjność w oczach potencjalnego inwestora. Aby memorandum inwestycyjne przyniosło oczekiwany od niego efekt, musi nie tylko jak najlepiej opisać działkę. Niezwykle cenne będzie również wskazanie jej potencjału oraz szeregu rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie niezwykle szybkie uzyskanie spodziewanych parametrów, na przykład w zakresie poboru mediów.

Potencjał działek

Grunty inwestycyjne w zdecydowanej większości przypadków mają ogromny potencjał. Nie każdy jednak inwestor jest w stanie go dostrzec i wyeksponować w najodpowiedniejszy sposób. Opis aktualnego stanu nieruchomości jest co prawda dość dobrym,a zarazem niezwykle skutecznym sposobem na kompleksową ocenę potencjału gruntu, jednak nie jedynym. W opisie inwestycji znaleźć się powinny zaznaczone problematyczne strefy, wraz z gotowym rozwiązaniem (lub kilkoma rozwiązaniami) na usunięcie problemu. Najczęstszym kłopotem w przypadku działek inwestycyjnych jest brak infrastruktury technicznej w obrębie nieruchomości. Jako rozwiązanie w tym przypadku należy przedstawić wszystkie warunki, jakich grunt nie ma, a jakie muszą zostać spełnione, aby problem braku odpowiedniej infrastruktury zniknął.

Nie zaszkodzi współpraca z gminą

Dzięki podjęciu aktywnej współpracy z samorządem, bardzo często liczyć można na dodatkowe przywileje i udogodnienia, które nie pozostają obojętne na podniesienie atrakcyjności gruntu w oczach potencjalnych nabywców.

Share: