https://www.gama-sklep.com.pl/a/58-kolory-do-salonu https://www.gama-sklep.com.pl/a/566-kuchnie-z-drewnianymi-frontami https://medicalcom.pl/funkcjonalne-stoly-w-mieszkaniach-jaki-model-wybrac/

Jak dobrze inwestować w nieruchomości?

1695
0
Share:

Praktycznie zawsze inwestycje w nieruchomości należały do tych najpewniejszych. Kupno lokalu bądź też działki jest dosyć bezpieczną lokatą pieniędzy, a na dodatek pozwala również na bieżąco zarabiać na wynajmie. Jak inwestować w nieruchomości? Jakie formy inwestowania wybierać?

Inwestycja w działkę

Jedną z form inwestycji w nieruchomości jest kupowanie działek komercyjnych. Można kupić działkę, na której już znajduje się jakiś budynek, bądź też taką, która jak na razie jest całkowicie pusta. Wydaje się, że w przypadku prywatnego inwestora kupno całkowicie pustej działki komercyjnej nie ma większego sensu. Rzadko kiedy bowiem dysponuje on kapitałem pozwalającym samodzielnie postawić budynek.

Stąd też, na działkach komercyjnych najczęściej budowane są sklepy wielkopowierzchniowe oraz wysokie biurowce. Czasami są to również hale bądź magazyny. Wiele zależy oczywiście również od położenia danej działki. Jeśli jednak chodzi o zagospodarowane już działki, zdarza się, że kupują je osoby prywatne. Zwykle są to jednak dosyć niewielkie działki, najczęściej nie w jakieś przeciętnej lokalizacji.

Lokal komercyjny – alternatywa dla działki

Niewątpliwie, inwestor chcący zainwestować w budynki komercyjne nie musi kupować całej działki i budować biurowca. Można bowiem zamiast działek komercyjnych kupować lokale komercyjne. Jest to z pewnościąo wiele mniejszy wydatek, dlatego tez ta forma inwestycji jest bardziej dostępna. Warto jednak podkreślić, że czasem cena lokalu może przerastać ceny niektórych działek komercyjnych. Olbrzymi wpływ na koszty ma bowiem lokalizacja.

Z pewnością, najdroższym rozwiązaniem jest kupno lokalu komercyjnego w centrum dużego miasta. Niemniej jednak, lokal taki daje również przeważnie największe zyski. Dysponując więc odpowiednią gotówką warto zainwestować w lokal w takiej lokalizacji. Jeśli posiada się naprawdę duży kapitał, można nawet kupić działkę komercyjną w mieście.

Mieszkania zamiast działek komercyjnych

Wciąż nie brakuje zwolenników inwestowania w mieszkania. Wybierają je oni zamiast lokali czy też działek komercyjnych z różnych powodów. Często boją się, że nie będą potrafili dobrze zarządzać lokalem komercyjnym.

Wydaje się jednak, że działki komercyjne i w ogóle wszelkie nieruchomości tego typu pozwalają zarobić więcej pieniędzy i to w łatwiejszy sposób. Wynajem mieszkania nie jest dzisiaj już tak opłacalną inwestycją, jak jeszcze kilka lat temu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GTB Metropolis

Share: