https://inklouds.pl https://pisane-slowem.pl https://andrzejurbanowicz.pl

Jak dbać o higienę intymną?

1477
0
Share:

Zachowanie zasad higieny intymnej jest pomocne w uniknięciu ryzyka infekcji. Poczucie pełnego komfortu to ważna kwestia, tak jak i utrzymanie organizmu w pełni zdrowia, dlatego profilaktyka stanowi tutaj konieczność.

Higiena intymna – co stosować?

Pomimo, że każda kobieta w jakimś stopniu dba o swoje strefy intymne to jednak nie zawsze jest to dokładne. Kosmetyki używane do pielęgnacji tych okolic powinny zawierać neutralne pH (najlepiej, gdy zastosujemy płyny o właściwościach hipoalergicznych). Kolejna kwestia dotyczy mycia – aby nie naruszyć flory bakteryjnej wystarczy raz dziennie podczas krótkiej kąpieli bądź prysznica delikatnie się podmyć. Absolutnie wykluczamy specyfiki zapachowe, gdyż mogą one doprowadzić do podrażnień. Bawełniana bielizna o przewiewnej fakturze również jest wskazana. Podczas miesiączki najlepiej skorzystać z dobrodziejstwa, jakim są podpaski. W pozostałe dni cyklu wybierzmy wkładki higieniczne.

Wkładki higieniczne – dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których w codzienny rytuał dbałości o czystość należy włączyć stosowanie tego produktu, ale skupmy się na najważniejszych. Wkładki higieniczne stanowią swoiste zabezpieczenie w przypadku kobiet mających nieregularne cykle lub ostatnich dni trwania miesiączki, kiedy to krwawienia są delikatne i nie wymagają już noszenia podpasek. Ponadto uchronią one bieliznę przed zabrudzeniem spowodowaną wydzieliną z pochwy. Ich zadaniem jest pochłanianie wilgoci, dzięki czemu nie odczuwa się żadnego dyskomfortu.

Koniecznie zapamiętaj!

Higiena intymna to coś, o co każda kobieta powinna się szczególnie zatroszczyć. W przestrzeganiu zasad koniecznie zwróć uwagę na kilka spraw:
• Wkładki higieniczne wymagają regularnej zmiany,
• Nie używaj tych zawierających substancje zapachowe,
• Nie traktuj korzystania z nich, jako jedynej metody zapobiegającej infekcjom intymnym
Na rynku są dostępne dwa rodzaje wkładek – jednorazowe i wielorazowe. Dobierz najlepsze dla siebie, a zyskasz poczucie komfortu.

Share: