https://terazubezpieczenia.pl https://andrzejurbanowicz.pl https://inklouds.pl

Idealny taras zadaszony

3261
0
Share:
Idealny taras zadaszony

Taras dopasowany do naszych potrzeb jest przestrzenią idealną dla osób szukających wytchnienia wśród zieleni. Przy odrobinie pracy i czasu uda nam się stworzyć wyjątkowe miejsce, które pokocha każdy z naszej rodziny. Aby taras był faktycznie funkcjonalny konieczne jest wybranie odpowiednich mebli oraz zadaszenia. Co zaproponują nam sami producenci?

Zadaszenie najwyższej klasy

Decydując się na taras zadaszony mamy kilka opcji, jak to zrobić. Coraz więcej Polaków wybiera tarasole – są nie tylko eleganckie, ale i bardzo wytrzymałe. Na czym polega ich konstrukcja? Czy niezbędne okażą się zezwolenia budowlane?

W przypadku tarasoli nie ma konieczności zabiegania o pozwolenie na budowę – konstrukcje te powstają przy ścianach domu lub też jako osobne konstrukcje w ogrodzie. Wznoszone są na profilach aluminiowych malowanych proszkowo – oznacza to, że będą odporne na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Warto także wiedzieć, że ażurowe konstrukcje dostępne są w różnorodnych kolorach, również jako elementy imitujące drewno. Konstrukcja tarasoli jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, w tym również porywistego wiatru nawet do 120 km/h!

Tarasola, która powstrzymuje promienie słoneczne i deszcz!

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim baldachim, czyli samo zadaszenie. Obecnie tworzone jest ono z trójwarstwowych materiałów poliestrowych, wzmocnionych poliuretanem. Oznacza to, że baldachim będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne (ścieranie, rozrywanie), jak również na deszcz. Taki baldachim uchroni nas skutecznie zarówno przed silnymi promieniami słonecznymi, jak również przed deszczem. Zaletą baldachimów w tarasolach jest to, że nie nagrzewają się one. Oznacza to, że siedząc w cieniu tarasoli nie odczujemy dyskomfortu cieplnego.

Share: