Grill tarasowy – wykorzystaj ciepłe, letnie dni!

1231
0
Share:

Grillowane potrawy to kwintesencja lata – grill tarasowy może okazać się doskonałym zakupem, kiedy szukamy urządzenia funkcjonalnego i trwałego. Nowoczesne grille zaskoczą nas nie tylko licznymi dodatkami, ale i trwałością. Element ten na stałe wpisze się w grafik naszych letnich weekendów.

Jaki grill tarasowy wybrać?

Do niedawna najczęściej wykorzystywanymi grillami były klasyczne grille węglowe. Dzisiaj kupujący mają znacznie szerszy wybór. Gazowy grill tarasowy to ciekawa nowość, która pozwoli nam wynieść sztukę grillowania na znacznie wyższy poziom! Grille gazowe to rozbudowane urządzenia, najczęściej z kilkoma palnikami. Taki gazowy grill na taras daje możliwość regulowania wysokości płomienia, jak również nie produkuje gryzącego dymu, tak dobrze znanego z palenisk węglowych. Bryły grilla kryją w sobie wiele schowków i szuflad, w których znajdzie się dość miejsca na niezbędne urządzenia czy przybory do grillowania. Warto również wspomnieć o obudowie – nowoczesny grill tarasowy wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest on wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Grill tarasowy pozwoli nam na przygotowanie wszystkich ulubionych potraw w jednym czasie: bez trudu przyrządzimy mięsa, ryby czy szaszłyki warzywne!

Pokrowiec na grill tarasowy

Jak dbać o grill tarasowy w okresie jesieni i zimy? Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest wykorzystanie profesjonalnego pokrowca ogrodowego na grilla. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co materiał jest zabezpieczony przed ścieraniem, wnikaniem brudu. Tkanina pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, przez co na powierzchni grilla nie osiada wilgoć. Pokrowce uzupełniono o niewielki ściągacz, który pozwoli na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu grilla.

Share: