Gniazdka niemowlęce

1436
0
Share:

Przy obecnej sytuacji na rynku artykułów dziecięcych, każdy rodzic może mieć problem z podjęciem decyzji na temat tego co właściwie zakupić dla swojego maluszka. Opcji jest bowiem tysiące, a każda ma swoje wady i zalety.

Do tych wyborów, które można polecić każdemu nowemu rodzicowi można zaliczyć zakup kokonu dla niemowlaka.

Tak zwane gniazdo niemowlęce to po prostu przenośny kojec, który jest wykonany z miękkich i lekkich materiałów, dzięki czemu nie waży zbyt wiele i jest łatwiejszy podczas przenoszenia.

Dużym atutem kokonu jest to, że zapewnia dziecku to czego potrzebuje, a mianowicie otacza maluszka z każdej strony. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawę, ale po dziewięciu miesiącach w brzuchu mamy, większości niemowląt ma problemy z dostosowaniem się do spania i odpoczynku na otwartych przestrzeniach, takich jak na przykład, standardowe łóżeczko dziecięce.

 

Zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej czują się gdy są w miejscu przytulnym. Jednocześnie miękkie granice gniazda niemowlęcego sprawiają, że rodzice nie muszą się martwić, że maluszek się z niego przypadkowo wydostanie. Pod tym względem gniazdo niemowlęce na pewno zapewni dużo komfortu zarówno rodzicom, jak i dziecku. Wielu rodziców nawet postanawia zainwestować w kokon zamiast w łóżeczko dziecięce, co pozwala nie tylko zaoszczędzić na pieniądzach, ale również na przestrzeni w domu. Oprócz tego gniazdo niemowlęce, w przeciwieństwie do łóżeczka, jest mobilne i przez to też umożliwia swobodne przenoszenie śpiącego maluszka z jednego pokoju do drugiego, bez obawy, że dojdzie do przerwania jego snu.

Przytulne gniazdo niemowlęce

Kolejną zaletą z całą pewnością jest to, że gniazdko niemowlęce zazwyczaj jest wykonane z materiałów, które w razie czego łatwo można wyprać. Dzięki temu taki kokon pozostaje czystym i higienicznym miejscem dla każdego dziecka przez wiele długich tygodni. Materiały są zazwyczaj zdobione różnymi wzorami, mającymi za zadanie między innymi, łagodnie stymulować wzrok dziecka. Sklepy zawierają wiele różnych modeli, zatem każdy rodzic znajdzie kokon zdobiony w sposób, który podpasuje do jego gustu.

Prostota jaką cechuje się gniazdo niemowlęce oraz szeroki wachlarz potencjalnych zastosowań sprawiają, że jest to bardzo popularny wybór wśród nowych rodziców.
Jedynym potencjalną wadą jaką posiada gniazdo niemowlęce jest to, że ani dziecko, ani jego rodzice niestety nie nacieszą się nim zbyt długo. Jest to bowiem artykuł przeznaczony dla najmniejszych dzieci, które przecież szybko rosną w tym okresie życia i przez to też bardzo szybko wyrosną ze swojego kokonu i będą potrzebowali innych, większych alternatyw. Niektóry sklepy w swojej ofercie posiadają nawet kokony w wersji maxi, które cechują się większym rozmiarem i są przeznaczone dla dzieci paromiesięcznych, ale nawet i ten zakup bardzo szybko będzie musiał zostać porzucony, bo maluszek znowu go przerośnie.

Jednakże mimo to, gniazdo niemowlęce pozostaje dobrym wyborem na pierwsze miesiące każdego dziecka. Bez wątpienia zarówno maluszek, jak i jego rodzice będą z niego zadowoleni!

Share: