https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/103-bezowa-kuchnia https://d41teachers.org/nowoczesny-taras-pomysl-na-niebanalne-miejsce-do-relaksu/

Funkcjonalna sypialnia: o czym należy pamiętać?

1250
0
Share:

Sypialnia jest ważnym pomieszczeniem na mapie każdego domu. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort codziennego życia i zapewnić sobie optymalne warunki do zdrowego wypoczynku, podczas wybierania mebli czy kolorystyki lepiej nie zdawać się na przypadek. O czym warto pamiętać podczas urządzania sypialni? Sprawdź!

Sypialnia sprzyjająca odpoczynkowi

Sypialnia powinna wprawiać w dobre samopoczucie, działać kojąco i odprężająco. Najefektywniejszym narzędziem do kształtowania nastroju panującego w pomieszczeniu jest kolorystyka! Podczas aranżowania sypialni unikaj pulsującej czerwieni, pomarańczowego czy intensywnego żółtego, które działają drażniąco. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się przygaszone, stonowane barwy – modna butelkowa zieleń, szarość, kolory ziemi, błękit oraz wyciszająca i relaksująca biel.

Główny bohater: łóżko

Najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. I na nim nie warto oszczędzać! Od jakości łóżka, a przede wszystkim materaca, w dużej mierzy zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Powierzchnia, na której śpimy, powinna być dobrana do naszej budowy anatomicznej, przede wszystkim do wagi. Materac powinien dopasowywać się do krzywizn ciała i dawać kręgosłupowi i mięśniom stabilne, równomierne podparcie. Osobom o niskiej wadze polecane są modele o niższym stopniu twardości, natomiast cięższym – materace twardsze. Osoby śpiące w łóżku z partnerem powinny wybrać model punktowo reagujący na nacisk (na przykład materac kieszeniowy lub wykonany z pianki termoelastycznej).

Miejsce do przechowywania

W większości mieszkań sypialnia pełni również funkcję garderoby. Jeśli warunki przestrzenne na to pozwalają, warto wzbogacić sypialnianą aranżację o dużą szafę. Dobrze zorganizowana szafa pomieści nie tylko ubrania, ale również pościel czy ręczniki. W małych sypialniach szczególnie dobrze sprawdzą się modele z lustrem umieszczonym na froncie. Jednolita tafla doda aranżacji głębi i sprawi, że pomieszczenie optycznie wyda się większe.

 

Share: