Filtr wody do ekspresów do kawy SATRAP

577
0
Share:

Filtrowanie wody kranowej w przypadku przygotowywania kawy jest bardzo częste. Wykonują to profesjonalne osoby, które zaciekle walczą o uzyskanie najwyższej jakości kawy. Filtr wody do ekspresów do kawy Satrap to jeden z najpopularniejszych wyborów w branży gwarantujący przygotowanie świetnej i aromatycznej kawy. W jaki sposób filtr do ekspresów do kawy poprawia jego sprawność jednocześnie poprawiając jakość kawy?

 

Dlaczego warto zainwestować w filtry do ekspresów do kawy?

 

Inwestycja w filtry do ekspresów do kawy takie jak filtry Satrap to pewna inwestycja, która gwarantuje utrzymanie ekspresu w nieskazitelnym stanie. Dodatkowo jednocześnie sprawia, że kawa zawsze będzie aromatyczna i świeża. Czasem zdarza się sytuacja, kiedy jakość pitej kawy znacznie odbiega od prawidłowych norm. Często jest mało aromatyczna, nie pachnie zachęcająco i posiada dziwny posmak. Może to świadczyć o obecności w jej wnętrzu cząsteczek chloru, które zostały dodane do zabudowy ekspresu do kawy wraz z wodą wodociągową. W Polsce woda wodociągowa posiada sporo chloru dlatego często w przypadku parzenia kawy bez przefiltrowania wody czuć ten problematyczny chlor. Filtr wody do ekspresów do kawy Satrap bardzo dobrze wyłapuje wszystkie cząsteczki chloru sprawiając, że nie będzie znajdował się w kawie psując jej smak i zapach.

 

Oprócz poprawy smaku i zapachu kawy filtr wody do ekspresów do kawy Satrap chroni go przed nagromadzeniem się białego nalotu na stalowych i metalowych częściach wewnętrznych ekspresu. Filtr wody sprawnie ją zmiękcza redukując ilość soli węglanów, które są winowajcą powstawania osadu w ekspresie.

 

Wybór kompatybilnych filtrów do ekspresu

 

Bardzo ważnym punktem jest wybór odpowiedniego rodzaju filtrów przeznaczonych do własnego ekspresu do kawy. W sytuacji zakupienia niekompatybilnych filtrów nie będzie dało się ich zamontować we własnym ekspresie. Przykładowo filtr wody do ekspresów do kawy Satrap jest bardzo popularnym i uniwersalnym filtrem, którego kompatybilność można sprawdzić na stronie internetowej producenta.

Share: