Elementy obowiązkowe w każdym przedpokoju

2616
0
Share:
Elementy obowiązkowe w każdym przedpokoju

Przedpokój to ważne miejsce w każdym domu.  To właśnie on wita przybyłych z wizytą gości i w nim przygotowujesz się na wielkie i małe wyjścia. Aby hol jak najlepiej spełniał swoją funkcję, powinien łączyć w sobie walory estetyczne oraz funkcjonalne. Czego nie może zabraknąć w Twoim przedpokoju? Sprawdź!

Pomocny niezbędnik

Chyba każdy zna to stresujące uczucie, kiedy pospiesznie przekopuje przed wyjściem z domu wszystkie szafki w poszukiwaniu rolki do czyszczenia ubrań, łyżki albo szczoteczki do butów. Unikniesz kłopotliwej i nerwowej sytuacji, jeśli zgromadzisz wszystkie niezbędne akcesoria w jednym miejscu. Do niewielkiego, ozdobnego koszyczka umieszczonego na szafce z butami włóż rolkę, pastę do butów i inne przedmioty, które mogą przydać się przed opuszczeniem mieszkania.

Duże lustro

Lustro odgrywa bardzo istotną rolę w aranżacji przedpokoju. Z jednej strony umożliwia wykonanie ostatnich poprawek makijażu czy fryzury, a z drugiej optycznie powiększa przestrzeń. Duża, szklana tafla umieszczona nad szafką jest szczególnie cenna w ciasnych przedpokojach usytuowanych w niewielkich mieszkaniach.

Praktyczne meble

Piękne, dopracowane do perfekcji meble nie są już tylko domeną eleganckich salonów. Producenci mebli oferują obecnie nowoczesne meble do przedpokoju urzekające modną formą. Wybierając komplet mebli do holu, zwróć uwagę na ich pojemność. Ważne, żeby komoda do przedpokoju pomieściła nie tylko trampki czy sandały, ale również kozaki czy masywniejszy model obuwia. Istotny jest również sposób otwierania drzwiczek. Na małej przestrzeni lepiej sprawdzą się szafki z przesuwanymi lub uchylanymi drzwiami. Obok szafki na buty warto umieść designerski wieszak na ubrania i parasolki.

Share: