https://likeplus.waw.pl/toczek-do-jazdy-konnej-jak-wybrac-kask-jezdziecki/ https://seahome.pl/male-ogrody-wielkie-mozliwosci/ https://labels2017.org/sklep-jezdziecki-dla-amatora-i-profesjonalisty/

Domy szkieletowe – czy to inwestycja dla Ciebie?

3188
0
Share:

Dom szkieletowy z drewna nie jest nowością w polskiej przestrzeni architektonicznej. Dzisiaj ich budowa jest bardzo rozpowszechniona, a jest to możliwe dzięki licznym firmom budowlanym, specjalizującym się w domach szkieletowych. Jak wygląda sama budowa? Czy wybudowanie domu skandynawskiego jest kosztowne? Jakie udogodnienia czekają na przyszłych mieszkańców?

 

Domy szkieletowe budowane w kilka miesięcy

Idealny dom drewniany to taki, który zapewnia nam komfort cieplny, bezpieczeństwo i wygodę. W przypadku domów skandynawskich są one idealnym rozwiązaniem w naszych warunkach klimatycznych. Ich budową zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak mawit.com.pl. Wykonawca zapewni nam zarówno projekt, jak i wzniesienie domu. Podczas przeglądania propozycji domów warto zwrócić uwagę szczególnie na domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również na domu piętrowe. Każdy z projektów odznacza się dużą ilością naturalnego światła wpuszczonego do wnętrza. Projektanci postawili także na otwarte przestrzenie.

Ile trwa budowa domu z drewna? Zazwyczaj jest to okres od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany dom (surowy zamknięty, deweloperski). Sama budowa może się rozpocząć bez względu na porę roku – zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że nie jest niezbędna piękna pogoda. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu.

 

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na dom szkieletowy?

Domy szkieletowe to przede wszystkim znacznie tańsza inwestycja niż w przypadku domów murowanych. Dla wielu osób różnica rzędu 35% w cenie będzie znacząca podczas zaciągania kredytu na wiele lat. Druga istotna sprawa to oczywiście czas budowy: we własnym domu można zamieszkać już po kilku miesiącach!

Share: