https://www.gama-sklep.com.pl/a/178-malutka-kuchnia https://www.gama-sklep.com.pl/a/355-kuchnie-wzory https://beesafe.pl/porady/najtansze-ubezpieczenie-zdrowotne/

Dieta przeciwzapalna na endometriozę

2595
0
Share:

Kompleksowe, zintegrowane podejście do endometriozy z wieloma wykwalifikowanymi pracownikami służby zdrowia wydaje się oferować najbardziej skuteczną opiekę. Terapia fizyczna miednicy, terapia dietetyczna oraz wiele innych zabiegów integracyjnych odgrywają bardzo ważną rolę w opiece nad pacjentami endometriozy. Choć dieta nie jest lekarstwem na endometriozę, często ma znaczący wpływ na sposób, w jaki czuje się pacjent.

Dieta przy endometriozie

Ważne jest, aby pamiętać, że zmiana diety nie jest procesem jednodniowym i że potrzeby pacjentów są różne. Jednak wiele osób uważa, że ​​przestrzeganie ogólnej diety przeciwzapalnej powoduje istotną poprawę jakości życia. Objawy innych stanów, na które często cierpią pacjentki z endometriozą (np. śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, zespół policystycznych jajników i zespół jelita drażliwego) wykazują tendencję do poprawy w leczeniu dietą ukierunkowanym konkretnie na każde zaburzenie. Stan zapalny powoduje wiele objawów, a najbardziej znaczący to ból. W przypadku schorzenia takiego jak endometrioza dieta może bezpośrednio zwiększyć lub zmniejszyć stan zapalny i związane z nim objawy, w zależności od wyborów żywieniowych

Co należy wykluczyć z diety?

Niektóre artykuły spożywcze zwiększają ryzyko wystąpienia niezliczonych zapalnych chorób, m.in. endometriozy. Przetworzona, rafinowana i syntetyczna żywność jest numerem jeden w kategorii żywności do usunięcia z diety. Pakowane posiłki, przekąski, napoje gazowane, smażone potrawy, wędzone i przetworzone mięso, słodzone płatki śniadaniowe, biała mąka i rafinowane ziarna, syrop z cukru i kukurydzy, soja, sztuczne słodziki, tłuszcze utwardzone oraz różne dodatki, barwniki i substancje chemiczne przyczyniają się do zapalnego i toksycznego obciążenia ciała. W przypadku choroby takiej jak endometrioza dieta powinna być pozbawiona tego typu produktów.

Dieta przeciwzapalna

Pierwszym krokiem do zmiany nawyków żywieniowych jest współpraca z wykwalifikowanym dietetykiem, który poprowadzi pacjentkę przez cały proces. Można w ten sposób uzyskać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, zapewniając jednocześnie doskonałe źródło pomysłowych posiłków. W przypadku endometriozy dieta jest niezwykle istotna. Warto pamiętać, że jest to proces, który wymaga trochę czasu, wysiłku i zaangażowania. Zmiany w diecie często okazują się bardzo ważnym elementem leczenia pacjentek z endometriozą. Czują się one znacznie lepiej w odniesieniu zarówno do objawów endometriozy, jak i poziomu energii oraz ogólnego samopoczucia.

Zapraszam po więcej informacji na stronę endometrioza dieta.

Share: