https://partyhatsforgrownups.com https://pisane-slowem.pl https://andrzejurbanowicz.pl

Deskorolki optyczne – jak je używać, gdzie kupić?

1480
0
Share:

Deskorolka to urządzenie służące do szybszego przemieszczania się z miejsca na miejsce, a dodatkowo zapewniające niesamowite wrażenia płynące z prędkiej, niewymagającej znacznego wysiłku jazdy. Nic zatem dziwnego, że deskorolki stały się jednym z ulubionych gadżetów nastolatków. Kilka lat temu na rynku pojawiły się jednak ich udoskonalone, nowoczesne wersje- deskorolki optyczne. Czym są, jak z nich korzystać i, przede wszystkim, gdzie (według rankingów https://www.bomi.pl/ranking-deskorolek-elektrycznych-2017-top-10-mini-segway/) warto je kupić?

Deskorolka optyczna- czyli co?

Podobnie do swojej tradycyjnej wersji deskorolki optyczne są pojazdami, na których staje się obiema nogami. Do ich sterowania używa się balastu całego ciała. W odróżnieniu jednak od swojej „młodszej siostry” deskorolka optyczna posiada elektryczny napęd. Dlatego aby jechać dalej, nie trzeba co chwilę odpychać się stopą od podłoża. Wystarczy bowiem wejść na deskę i zacząć ją sterować.

Deskorolki optyczne ładuje się, podłączając je do gniazdka elektrycznego. Jedno ładowanie wystarczy jednak do przebycia niezbyt długiego odcinka trasy, co jest zależne od każdego modelu indywidualnie.

Jak używać deskorolki optycznej?

Sterowanie nowoczesną deskorolką jest bardzo proste, jednak na początku może sprawiać znaczne problemy. Potrzebna jest do niego bowiem bardzo dobre poczucie równowagi, które pozwala na płynne wykonywanie ruchów w przód i w tył. Odchylenie się do tyłu jest sygnałem dla deskorolki o rozpoczęciu cofania, natomiast pochylenie do przodu- ciągłej jazdy wprzód.

Ranking deskorolek optycznych

Jako że deskorolki z napędem elektrycznym są złożonym układem zbudowanym zgodnie z najnowszą technologią, ich cena zazwyczaj wynosi około 1000 złotych. Według niezależnych porównań wysokiej jakości pojazd w stosunkowo niskiej cenie kosztuje blisko 650 złotych. Najbardziej zaawansowane modele zaś potrafią kosztować aż 2000 złotych.

Share: