Czym są polipy pęcherzyka żółciowego?

1261
0
Share:
Czym są polipy pęcherzyka żółciowego?

Polipy pęcherzyka żółciowego są to guzowate twory, które w większości przypadków składają się z cholesterolu, co sprawia, że są one niegroźne. Jednak część polipów stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia naszego organizmu, ponieważ może się w nich rozwijać rak.

Wyróżnia się kilka polipów, które powstają w pęcherzyku żółciowym, a mianowicie polipy cholesterolowe, polipy zapalne, gruczolaki oraz zmiany zrostowe. Polipy pęcherzyka żółciowego częściej występują u mężczyzn niż u kobiet. Przyczyny powstawania polipów pęcherzyka żółciowego są nieznane. Jednak dużo wiadomo na temat czynników ryzyka ich powstania.

Przyczyny powstawania polipów pęcherzyka żółciowego

Jedną z przyczyn powstawania polipów na pęcherzyku żółciowym jest kamica żółciowa. Polipy pęcherzyka żółciowego mogą się też pojawić u osób z wrodzonymi zespołami polipowatości, takimi jak zespół Peutza-Jeghersa czy zespół Gardnera.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Chirurgiczny Medfemina oferuje szeroki zakres w diagnostyce oraz przeprowadzaniu zabiegów chirurgicznych przy użyciu najnowszych i mało inwazyjnych technik operacyjnych. W Szpitalu Medfemina znajdziemy doświadczonych lekarzy, którzy pomogą w schorzeniach między innymi pęcherzyka żółciowego. Medfemina najlepszy chirurg we Wrocławiu!

Share: