https://inklouds.pl https://terazubezpieczenia.pl https://pisane-slowem.pl

Czy medycyna estetyczna potrafi cofnąć czas?

2180
0
Share:
Czy medycyna estetyczna potrafi cofnąć czas?

W Polsce coraz więcej mówi się o możliwościach, jakie daje medycyna estetyczna. Liczne gabinety otwierane są w dużych miastach Polski, a kolejki do specjalistów są coraz dłuższe. Co może zaoferować nam medycyna estetyczna? Czy zabiegi są bolesne? Jakie są wskazania do wykonania zabiegów medycyny estetycznej?

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po ukończeniu 25-30. roku życia. Wynika to z faktu, że właśnie w tym okresie zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w skórze. W wyniku zmniejszenia stężenia tych elementów w skórze jest ona znacznie bardziej podatna na wysuszanie, powstawanie pierwszych zmarszczek, odwodnienie. Kwas hialuronowy i włókna kolagenowe odpowiadają nie tylko za lepsze wiązanie wody w organizmie, ale również za sprężystość naszej skóry. Dodatkowo my sami przyczyniamy się do pogarszania jej stanu poprzez nieodpowiednią dietę, brak odpowiedniej ilości płynów każdego dnia, stosowanie kosmetyków pełnych sztucznych składników, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu.

– W wyniku działania tych czynników skóra staje się szara, pozbawiona blasku, mniej elastyczna – przekonuje dr Karolina Kuśnierz. O oferowanych przez nią zabiegach przeczytać można na stronie karolinakusnierz.pl.

Jak pomaga medycyna estetyczna?

Zadaniem zabiegów medycyny estetycznej jest przywrócenie skórze sprężystości oraz wygładzenie zmarszczek. W tym celu pod skórę wprowadzany jest naturalny kwas hialuronowy, który uzupełnia braki tego składnika w organizmie. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bardzo szerokie – możliwe jest wypełnienie zmarszczek mimicznych, bruzd nosowo-wargowych, konturowanie i wypełnianie ust, poprawa owalu twarzy. Co ważne: efekty wypełnienia widać od razu!

Kwas hialuronowy utrzymuje się w organizmie od 8-12 miesięcy. Po tym czasie jest naturalnie usuwany, a zabiegi możemy powtórzyć.

Share: