https://pisane-slowem.pl https://myvatn.org https://inklouds.pl

Czy drewniane domy sprawdzą się w polskim klimacie?

3400
0
Share:
Czy drewniane domy sprawdzą się w polskim klimacie?

Domy z drewna są coraz częściej budowanymi inwestycjami przez polskie rodziny – ich niska cena oraz szybki czas budowy sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Co warto wiedzieć o budownictwie tego typu? Czy spełni ono nasze oczekiwania? Oto kilka ważnych informacji dla zainteresowanych!

Drewniane domy budowane w kilka miesięcy

Podstawową zaletą domów drewnianych jest to, że ich budowa trwa zaledwie kilka miesięcy. Dokładniejszy czas to w przypadku domów oddawanych w stanie surowym zamkniętym – 2-4 miesiące i w przypadku domów w stanie deweloperskim – 6-8 miesięcy. W tym czasie tworzony jest szkielet domu, wylewane są fundamenty. Istotne jest to, że nie ma konieczności oczekiwania na cieplejsze dni do budowy – zastosowanie drewna jako głównego budulca sprawia, że budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku. Istotne są także koszty – szacuje się, że budowa domu drewnianego jest o ok. 35% tańsza niż w przypadku domów murowanych. Taka oszczędność robi sporą różnicę, szczególnie kiedy konieczne jest zaciągnięcie kredytu.

Skąd wziąć projekt domu szkieletowego? To proste – firmy takie jak mawit.com.pl oferują swoim klientom szeroki wybór projektów domów drewnianych, zarówno piętrowych, jak i parterowych z możliwością zaaranżowania poddasza. Projekty takich domów uwzględniają również podjazdy oraz garaże. Same domy odznaczają się przestronnością, dużą ilością światła wewnątrz.

Ile trwa budowa domu drewnianego?

Budowa zależna jest od tego, w jakim stanie ma być budynek oddany. Drewniane domy w stanie surowym oddaje się po 2-4 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim buduje się ok. 6-8 miesięcy. Ważne jest zadbanie o odpowiednie docieplenie budynku – producent zaoferuje nam wiele technologii.

Share: