Cztery modne propozycje na ozdobienie ścian

830
0
Share:

 

Gdy nie wiadomo, czym ozdobić ścianę, inspiracji można poszukać wśród współczesnych trendów. Zyska się ścianę modną i interesującą. Co na nią wybrać? Można nietypowy obraz lub płyty z betonu. Są i inne atrakcyjne propozycje.

Pejzaż czy abstrakcja? Obraz w kilku częściach

Modne teraz są obrazy trójdzielne i takie, które składają się z pięciu elementów. Na ścianie między poszczególnymi częściami są niewielkie odstępy. Najczęściej mają różną wielkość. Największy jest element środkowy. Obrazy w częściach to urozmaicona propozycja. Można wybrać pejzaż, coś z natury w powiększeniu albo kompozycję abstrakcyjną. Obrazy pięcioczęściowe lub z trzech części to ozdoby ścian przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych. Niektóre pasują i do klasycznych. Duży wybór obrazów ma sklep FOTEKS.

Tapicerowane miękkie panele dla ozdoby

Miękkie panele pełnią rolę ozdobną i praktyczną. To wygodne oparcie dla pleców. Można je też potraktować wyłącznie jako dekorację. W sprzedaży są panele tapicerowane w różnych kształtach i kolorach. Można je umieścić na ścianie, nawet jak oparcie dla pleców nie jest potrzebne. Nie muszą być równo, w rządku. Ścianę ozdobić może pomysłowa kompozycja. Takie panele to równie efektowna ozdoba, jak obrazy w częściach. Pasują do różnych wnętrz.

Jaki napis wybrać na ścianę?

Inna efektowna dekoracja to napis. Litery się przykleja albo maluje farbą. Napisy na ścianę to propozycja do wnętrz nowoczesnych. Pasuje taka ozdoba i do romantycznych. Wtedy litery powinny mieć ozdobną formę. Ozdobić tak ścianę jest łatwo. Dłużej potrwa wybór napisu. Można wybrać motywujące motto. Napisy mogą też inspirować lub tworzyć pozytywną atmosferę. Miłe słowa będą wprowadzać równie przyjemny klimat, jak obrazy trójdzielne z ładnymi, pogodnymi widokami. Trzeba tylko wybrać napis, który wzbudza przyjemne odczucia.

Betonowe płyty mocowane na ścianie

Inny modny pomysł na ścianę to przymocowanie do niej płyt zrobionych z betonu. Wykańcza się nimi całą ścianę lub jej większą część. Płyty betonowe pasują do wnętrz industrialnych. Pięknie wyglądają przy aranżacjach chłodnych i eleganckich. Dla wielu osób to wybór zbyt radykalny. Są mocne w wyrazie. Tak, jak napisy na ścianę to sposób, by zyskać swobodną atmosferę wnętrza, tak płyty czynią je surowym.

Co wybrać?

To zależy od stylu wnętrza i atmosfery, jaka ma w nim panować. Znaczenie ma też obszar, jaki chce się ozdobić. Obrazy w częściach najlepiej wyglądają, jak są nad czymś. Wiesza się je nad kanapą albo komodą. Panele tapicerowane mogą towarzyszyć meblom lub być na wolnej ścianie. Płyty betonowe i napisy tak samo. Jeśli motto ma znaleźć się na wolnej ścianie, to może zająć większy obszar.

Share: