Cytologia w Centrum zdrowia Medfemina

1034
0
Share:
Cytologia w Centrum zdrowia Medfemina

Badanie cytologiczne to podstawowe badanie, które umożliwia diagnostykę raka szyjki macicy. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, przez która Polki umierają każdego dnia. Szacuje się, że codziennie z jej powodu umiera aż 5 kobiet mieszkających w naszym kraju. Badanie cytologiczne zaleca się wykonać przynajmniej raz w roku. Tym bardziej, że spora ilość kobiet prowadzących życie seksualne może być zakażona wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, który jest głównym sprawcą raka szyjki macicy.

Czy trzeba się przygotować do cytologii?

Cytologia jest badaniem, do którego należy się przygotować. W pierwszej kolejności należy się na nie umówić w odpowiednim terminie, biorąc pod uwagę dzień cyklu, w którym będziemy. Dodatkowo równie istotne jest to, aby już na 4 dni przed badaniem odstawić wszelkie preparaty dopochwowe. Warto zrezygnować także ze stosowania tamponów. Jeśli badanie wykonujemy na dwa dni po miesiączce, to w ostatnim dniu krwawienia powinnyśmy używać zwykłych podpasek. 24 godziny przed badaniem cytologicznym nie powinno się również współżyć oraz poddawać się badaniu ginekologicznemu, jak i USG dopochwowemu.

Oferta centrum zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemian oferuje swoim pacjentkom usługi ginekologiczne na najwyższym poziomie. Przychodnia Medfemina stawia przede wszystkim na profesjonalne i troskliwe podejście do każdej pacjentki. Sprawdź naszą ofertę na medfemina.pl.

Share: