https://3dwnetrza.pl/funkcjonalne-oswietlenie-do-przedpokoju/ https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ http://webcrx.pl/jak-zaaranzowac-nowoczesna-kawalerke/

Co warto wiedzieć o zasiłku na dziecko w Norwegii?

1458
0
Share:

Emigracja zarobkowa wciąż jest w naszym kraju bardzo popularna. Niskie zarobki są często głównym determinantem wyjazdu. Norwegia staje się coraz popularniejszym kierunkiem zarobkowych wojaży.

 

Zasiłki na dziecko w Norwegii – czy warto wyjeżdżać do pracy?

 

Jednym z powodów obrania takiego kierunku jest zasiłek na dziecko w Norwegii. Co prawda w przypadku pojedynczego dziecka bardziej opłacalne jest polskie świadczenie, jednakże mając dwójkę lub więcej dzieci, norweski zasiłek na dziecko wypada dużo korzystniej. Na każde dziecko świadczenie wynosi nieco ponad 420 złotych, tj. 970 norweskich koron. W norweskim systemie funkcjonuje również świadczenie opiekuńcze na małe dziecko, które nie ukończyło 2 roku życia. Tutaj kwota wydaje się już korzystniejsza, wynosząca 6000 koron, co daje w przeliczeniu na złotówki kwotę  przekraczającą 2600 pln.

 

Dla kogo zasiłek na dziecko w Norwegii?

Podstawowym warunkiem jest pracowanie na terenie Norwegii. Forma zatrudnienia nie ma tutaj większego znaczenia – czy jest to praca na etacie, kontrakcie, na zasadzie innych umów czy też w ramach prowadzenia działalności gospodarczej.  Dzieci nie muszą przebywać na terenie Norwegii, dlatego też często świadczenie to jest doskonałą alternatywą dla realizowanego u nas programu „500+”.  Trzeba także wspomnieć, iż w przypadku dzieci urodzonych na terenie Norwegii, świadczenie jest przyznawane na podstawie uproszczonych procedur, inicjowanych już w momencie rejestrowania dziecka w urzędzie do spraw ewidencji ludności.

Share: