Co to jest histerektomia?

1217
0
Share:
Co to jest histerektomia?

Histerektomia to najczęściej przeprowadzana operacja ginekologiczna. Ze względu na to, że zabiegowi poddawane są często pacjentki będące w okresie przedmenopauzalnym, kobiety niechętnie się na niego decydują, ponieważ usunięcie macicy uniemożliwia bowiem w przyszłości posiadanie potomstwa. Niezależnie jednak od ewentualnych skutków ubocznych, histerektomia dla wielu kobiet jest jedyną drogą do zdrowia.

Przyczyny usunięcia macicy

Chociaż macica nie produkuje hormonów, ponieważ robią to jajniki, jej obecność ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu kobiety. Histerektomia, czyli usuwanie macicy wykonywana jest w następujących przypadkach: jeżeli kobieta w macicy ma liczne mięśniaki, w przypadku zdiagnozowania nowotworu endometrium oraz u kobiet w podeszłym wieku, u których lekarz ginekolog stwierdził znaczne obniżanie się, a czasem wręcz wypadanie macicy spowodowane rozluźnianiem i osłabieniem mięśni dna miedicy.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina od 2015 roku jest pierwszym i jedynym prywatnym szpitalu ginekologicznym we Wrocławiu. Specjalizujemy się w usuwaniu endometriozy, mięśniaków i torbieli, operacjach nietrzymania moczu oraz pozostałym spektrum zabiegów ginekologicznych. W Szpitalu Medfemina oferujemy również zabieg Histerektomii, który wykonywany jest na najnowszej generacji, wysokiej klasy sprzęcie endoskopowym.

Share: