https://terazubezpieczenia.pl https://partyhatsforgrownups.com https://atmlive.pl

Co kupić na pierwszą wizytę u noworodka?

507
0
Share:

Wielo osób zastanawia się jaki prezent dla noworodka wybrać na pierwszą wizytę. Pojawienie się na świecie maluszka sprawia, że wszyscy chcą jak najszybciej go zobaczyć. Zazwyczaj rodzice już przed narodzinami szykują wyprawkę, ale i tak wiele rzeczy szybko się skończy i potrzeby dziecka trzeba będzie na bieżąco uzupełniać.

Prezenty dla noworodka na pierwsze dni

Udając się z wizytą do nowo narodzonego dziecka warto pomyśleć o prezencie, który będzie można od razu wykorzystać. Dużą pomoc dla rodziców może stanowić dodatkowa paczka pieluch lub ręcznik z ozdobnym kapturem do kąpieli bobasa. W tym czasie sprawdzą się też upominki w postaci kocyków oznaczonych imieniem dziecka lub jego inicjałami. Modnym dodatkiem są otulacze dla noworodków, które służą do dokładnego owinięcia maluszka tworząc okrycie na kształt kokonu. Spersonalizowane otulacze to wyjątkowy prezent na pierwsze tygodnie.

Upominki dla najmłodszych na długi czas

Kolejną grupą prezentów dla maluszków są upominki będące jednocześnie pamiątkami. Ich zadaniem jest utrwalenie ulotnych chwil z czasu narodzin lub przekazanie ogólnego przesłania o rodzinie dziecka lub jej historii. Do takich prezentów należą albumy z okresu narodzin oraz przedstawiające dzieję rodziny dziecka. Trafioną niespodzianką są też sesje zdjęciowe organizowane przez profesjonalnych fotografów specjalizujących się w robieniu artystycznych zdjęć dzieciom w pierwszych dniach życia.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Dużą popularnością cieszą się zabawki sensoryczne przeznaczone specjalnie dla niemowlaków. W pierwszych tygodniach maluszek nie będzie jeszcze sam się bawił. Jednak można stymulować jego zmysły poprzez pokazywanie kontrastowych kolorów. Z biegiem czasu przyda się kupiona na prezent dla noworodka mata edukacyjna. W tej sytuacji też warto postawić na konkretne kolory. Niemowlęta bardzo lubią słuchać różnych dźwięków zwłaszcza jednostajnych lub utworów Mozarta. Decydując się na zakup zabawki grającej warto poszukać takiej, która będzie posiadała odpowiednią muzykę.

Prezent dla noworodka, czy dla mamy?

Bardzo często pierwszy prezent jest tak naprawdę skierowany do mamy lub rodziców. W kilku tygodniach od narodzin przyda się rogal do karmienia lub miękki zagłówek, który pozwoli mamie wygodnie usiąść. Praktycznym prezentem będzie też zestaw do monitorowania snu noworodka połączony z elektroniczną nianią, który poinformuje o wybudzeniu się dziecka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Prezenty dla noworodka.

Share: