https://www.gama-sklep.com.pl/a/108-przytulna-kuchnia https://www.gama-sklep.com.pl/a/95-piekne-kuchnie https://beesafe.pl/kontakt/

Ciekawy pomysł na pokój dla dziewczynki

1182
0
Share:

Jaki można mieć pomysł na pokój dla dziewczynki? Czy zawsze musi to być cukierkowy róż? Jak się okazuje – nie. Jest tyle dostępnych opcji do wyboru, że pokój naszej córki nie zawsze musi opierać się na słodkiej bazie, którą trzeba będzie można w niedługim czasie zmieniać.

Dobry i opracowany pomysł na pokój dla dziewczynki

Jeżeli nasza dziewczynka potrafi już rozmawiać i swobodnie wyrażać swoją opinię, to warto z nią uzgodnić wszystkie elementy odnoszące się do wystroju wnętrz. Nawet, jeżeli dziecko samo zaproponuje ukochany róż, to inwestujemy raczej w dodatki w takim kolorze, które będzie można bardzo szybko zmienić, a nie w kolor ścian lub mebli. Jeżeli chodzi o bazę to wybierajmy raczej neutralne kolory, jak chociażby pastele, biele lub nawet jasne błękity (nie jest to kolor zarezerwowany tylko dla chłopców). Dziecko z miłości do różu może wyrosnąć nawet w ciągu tygodnia, dlatego pomysł na pokój dla dziewczynki nie może być oparty na tak przesłodzonym kolorze. 

Analiza kolorów

Biorąc pod uwagę fakt kolorów, jakie mają znaleźć się w pokoju córki, warto również nie tylko wziąć jej i swoje zdanie pod uwagę, ale również jego temperament. Tak, bowiem ostre, jaskrawe kolory mogą wpływać na pobudzenie zmysłów dziecka, brak koncentracji, co jest niewskazane, jeżeli nasza pociecha na co dzień potrafi tupnąć stanowczo nogą. Lepiej wybierać kolory stonowane, spokojne, które pomogą się dziecku wyciszyć i skoncentrować Pomysł na pokój dla dziewczynki może opierać się również na jasnych kolorach zestawione z odważniejszymi akcentami dodającymi energii do działania. 

Share: