https://andrzejurbanowicz.pl https://terazubezpieczenia.pl https://inklouds.pl

Choroby przyzębia i utrata zębów nie muszą oznaczać konieczności noszenia tradycyjnej protezy

1556
0
Share:

Niektóre grupy leków wyraźnie osłabiają zęby powodując coraz większą ich erozję, aż do utraty. Jednak to, co jeszcze kilka dekad temu oznaczało konieczność noszenia częściowej wkładanej protezy, obecnie pozwala na leczenie oraz wstawienie implantów i koron zębowych, które są trwale umieszczone wewnątrz dziąsła.

Korony protetyczne – aby mieć piękny uśmiech musisz się pofatygować do dentysty kilka razy

Nie wystarczy jedna wizyta u dentysty, aby mieć hollywoodzki uśmiech. Na samym początku koniecznie trzeba się skonsultować z dentystą, który oceni czy nasze zęby są do uratowania, czy konieczne jest usunięcie tego, co pozostało i wstawienie implantów, a po jakimś czasie koron ceramicznych.

Postępowanie przed zabiegiem implantacji oraz czas trwania zabiegu

Zanim dojdzie do zabiegu wszczepiania implantów lekarz jeszcze przeprowadzi wywiad, w celu dowiedzenia się o tym, jakie przeszliśmy choroby, kiedy one wystąpiły. Wywiad dotyczy przebytych w ciągu ostatnich 10 lat operacji oraz przyjmowanych leków, szczególnie antydepresyjnych, nasennych, czy uspokajających. Leczenie się na osteoporozę niestety wyklucza z możliwości przeprowadzenia implantacji. Korony protetyczne zakładane na implanty tu już końcowy etap, który następuje po zabiegu wszczepienia implantów i zagojenia się dziąsła. Sam zabieg implantacji trwa tylko 20 minut. Znacznie dłużej trwa proces gojenia od 2 do nawet 6 miesięcy, jednak jest to konieczne. Kiedy implant się przyjmie, a dziąsło zagoi można przystąpić do nałożenia koron pełnoceramicznych lub porcelanowych. Korony porcelanowe mocowane są na implantach dzięki, podstawie metalowej mogą się także przyjąć.

Jakie badania wykonuje pediatra?

Dzięki zakładaniu koron protetycznych można nie tylko odświeżyć swój uśmiech, ale również zadbać o swoje zdrowie. Nierzadko lekarz stomatolog zleca dodatkowe badania, aby mieć pewność, że zabieg może być przeprowadzony bez komplikacji. Oczywiście do podstawowych badań należy badanie krwi. Do wszystkich typów zabiegów nie tylko implantacji niezwykle istotne jest sprawdzenie czy prawidłowy jest proces krwawienia i krzepnięcia krwi. Wszelkie badania wykluczają ewentualnie komplikacje, gdyż korony Katowice mogą być zakładane jedynie w sytuacji, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Wykluczeniem jest np. osteoporoza, nie mówiąc już o zapaleniu wątroby, żółtaczce czy też chorobom zaburzenia krzepnięcia krwi.

Zatem jeśli chce się mieć nowy, lśniący uśmiech, a nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, można zastosować implantację. Warto skorzystać z profesjonalnych usług dentystycznych w tym zakresie.

Share: