Biopsja mammotomiczna- co to jest?

1532
0
Share:
Biopsja mammotomiczna- co to jest?

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Jego wczesne rozpoznanie daje ogromne szanse wyleczenia, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Badania kliniczne oraz badania obrazowe dają podstawę do wykrycia zmian w piersiach.

Biopsja mammotomiczna, czyli inaczej biopsja gruboigłowa wspomagana podciśnieniem. Wykonywana jest w celu diagnostyki wyłącznie niepalpacyjnych guzków w piersiach (niewyczuwalnych w badaniu fizykalnym). Ten rodzaj biopsji wykonuje się zazwyczaj w przypadku uwidocznienia bardzo niewielkich, podejrzanych zmian nieprzekraczających 2 cm.

Biopsja mammotomiczna na czym polega?

Biopsję mammotomiczną wykonujemy, gdy pacjentka znajduje się w pozycji leżącej i otrzymuje znieczulenie miejscowe. Po uwidocznieniu zmian przy pomocy USG zostaje wprowadzona igła biopsyjna i zostaje pobrany wycinek. Trwa to około 20 minut, a pobrana próbka z blisko stu procentową pewnością pozwala potwierdzić lub wykluczyć obecność komórek nowotworowych.

Szpital Medfemian we Wrocławiu

Szpital Medfemina oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem nowoczesnych i małoinwazyjnych technik operacyjnych . W znieczuleniu ogólnym i w miejscowym przeprowadzane są zabiegi z chirurgii ogólnej, onkologicznej i naczyniowej. Dobry chirurg we Wrocławiu znajduje się w Szpitalu Medfemina, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie chirurgia.medfemina.pl

Share: