https://rochesterbeergals.com/biale-szafki-kuchenne-czy-warto-sie-na-nie-zdecydowac/ https://jadalive.org/przygotowania-do-jazdy-konnej/ https://www.panoramalubelska.pl/wiadomosci/s/19379

Bikini czy jednoczęściowy – jakie kostiumy kąpielowe wybieramy najczęściej?

1399
0
Share:

Kąpiący się marzą o tym, aby czuć się jak ryba w wodzie – w tym celu poświęcają dużo czasu na doskonalenie umiejętności pływackich. Aby na plaży nie poczuć się jak ryba wyrzucona na piasek warto zadbać się swój strój – dobrze dobrane kostiumy kąpielowe to podstawa urlopowej stylizacji.

Kostiumy kąpielowe dawniej i dziś

Przez większą część swojej historii ludzie kąpali się nago. Stroje zakładane do kąpieli pojawiły się w wieku XV w uzdrowiskach. W wieku XVIII i I poł. XIX kobiety kąpały się w długich koszulach, a mężczyźni w kalesonach i kitlach. O aktywność plażową kobiet zaczęto dbać w drugiej części wieku XIX. Dla uprawiających sport pań szyto kostiumy kąpielowe z odpinanymi spódniczkami – inne stroje do spacerów i opalania, odmienne dla kąpieli wodnych.Pojawienie się w tym czasie plaż koedukacyjnych uniemożliwiło panom kąpiele nago. Męski kostium kąpielowy wyglądał jak połączenie podkoszulka z kalesonami. Taki model obowiązywał do lat trzydziestych minionego stulecia.Wiek XX wyzwala ciało kobiece i zmienia fason kostiumów kąpielowych. W dwudziestoleciu międzywojennym panie odsłoniły ramiona i uda, a kostiumy z dzianiny pięknie opinały się na zgrabnych, wysportowanych sylwetkach.Wprowadzenie lasteksu – włókna syntetycznego odkrytego w latach 30 –tych dało możliwość projektowania kostiumów jeszcze bardziej wymodelowanych i opiętych. W tym czasie szyto kostiumy jednoczęściowe oraz dwuczęściowe zasłaniające brzuch i plecy. W 1946 Heim i Reard zaprezentowali na pokazie bikini – kostium kąpielowy odkrywający więcej niż do tej pory.

Stroje kąpielowe współcześnie

Bikini jest wciąż modne. Obecnie można wyróżnić 8 jego rodzajów: bikini klasyczne (biustonosz i majtki), tankini (majtki lub szorty z koszulką albo crep topem), skirtini (biustonosz plus spódniczka), mikrokini (stringi i bardzo skąpy stanik), c-stringi (biustonosz i usztywniony fragment materiału osłaniający wzgórek łonowy), stikini (majtki plus nasutniki), topless (same majtki), bottomless (odwrócony topless).Kostiumy jednoczęściowe obok wersji klasycznej mają odmianę monokini (odsłania znaczne obszary ciała na brzuchu i plecach) oraz burkini (strój zasłaniający ciało i głowę, popularny wśród muzułmanek).

Panowie mogą na plaży prezentować się w slipkach, spodenkach, bermudach kąpielowych lub w mankini – majtkach na szelkach noszonych przez bohatera filmu „Borat”.

Jakie kostiumy kąpielowe wybieramy najczęściej?

Dobór kostiumu jest sprawą indywidualną – to rzecz gustu i dobrego samopoczucia. Nie każda kobieta dobrze czuje się w bikini, nie każdy mężczyzna dobrze wygląda w slipkach. Kupując nowy kostium miejmy na uwadze niedoskonałości naszego ciała – czasem warto coś ukryć, aby dobrze czuć się w tłumie plażowiczów.Panowie o sylwetkach sportowych, idealnie umięśnionych mogą na siebie nałożyć wszystko lub… nic. Właściciele większych brzuchów lepiej wypadną w bermudach.Kobiety o idealnych wymiarach pięknie prezentują się zarówno w bikini, jak i w kostiumie kąpielowym jednoczęściowym. W zależności od typu sylwetki należy dobierać fasony i desenie maskujące zbyt rozrośnięte partie ciała, a eksponujące te warte pokazania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Share: