https://www.gama-sklep.com.pl/a/486-meble-kuchenne-ecru https://puneonlinemall.com/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej/ https://millerliteargentina.com/brazowa-odznaka-jezdziecka-czym-jest-i-czy-warto-ja-zdobyc/

Beton i kamień w ogrodzie

2366
0
Share:
Beton i kamień w ogrodzie

Utwardzone powierzchnie w ogrodzie odgrywają bardzo ważną rolę. To one tworzą miejsca, w których zorganizujemy wypoczynek, gdzie przenosimy część naszego życia domowego. Ułatwiają więc wykorzystanie ogrodu w celach wypoczynkowych i nie tylko. Na patio czy na tarasie, pod pergolą – wszędzie tam można też pracować, wykonywać codzienne obowiązki. Wystarczy tylko funkcjonalnie urządzić dane miejsce. Przyda się odpowiednie zadaszenie oraz wygodne meble ogrodowe. Warto zadbać także o wygląd ścieżek prowadzących do placów.

Element ogrodowej stylizacji

Powierzchnie utwardzone tworzą także styl i prezentację ogrodową. Wpływają na charakter ogrodu i na jakość estetyczną całej kompozycji. Dlatego warto przemyśleć wybór najlepszej dla naszej przestrzeni utwardzonej powierzchni: pod względem praktycznym i estetycznym.

Beton

Bardzo często w ogrodach znajdziemy jeden z tańszych materiałów nawierzchniowych, czyli beton. Nie prezentuje się on zbyt efektownie. Chyba że zdecydujemy się na płyty betonowe imitujące kamień naturalny. Ciekawie prezentuje się beton przypominający piaskowiec. Coraz częściej do budowy tarasów wykorzystuje się interesujący beton architektoniczny.

Kamień naturalny

To chyba najciekawszy materiał utwardzający nawierzchnię. Jest drogi, ale prezentuje się idealnie w każdym typie ogrodu. W rustykalnej czy naturalistycznej przestrzeni staje się jej elementarną częścią. W nowoczesnym ogrodzie eksponuje efekt kontrastu pomiędzy sztuką a naturą, technologią a przyrodą.

Ułożenie dużych płyt kamiennych wymaga znawstwa. Trzeba uzupełnić szczeliny pomiędzy nimi piaskiem. Zazwyczaj układa się je na przekopanej i ubitej ziemi. Każda nawierzchnia wykonana z kamienia naturalnego wyglądać będzie efektownie, a upływający czas tylko podkreśli jej piękno. Na kamiennym patio stworzymy idealny zakątek ogrodowy. Wystarczą ekskluzywne komplety wypoczynkowe do ogrodu, a nasze patio wszystkich oczaruje.

Share: