https://benmizrachi.com/bezpieczna-jazda-konna/ https://musopensource.com/na-czym-polega-wdrozenie-ifs/ https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/

Baterie łazienkowe do umywalki

1869
0
Share:
Baterie łazienkowe do umywalki

Podczas kupna baterii łazienkowych do umywalki trzeba się liczyć oczywiście z ogromnym wyborem. Dużą popularnością cieszą się od dawna modele chromowane, ale w sklepach nie brak również i tych w odcieniach złota czy platyny. Jednak baterie łazienkowe różnią się między sobą przede wszystkim jakością oraz funkcjonalnością.

Wykończenie baterii łazienkowych

Baterie łazienkowe różnią się się przede wszystkim jakością zastosowanych materiałów. Tańsze modele na ogół posiadają cienką chromowana powłokę, która stosunkowo szybko matowieje oraz staje się podatna na zarysowania. Droższe baterie z kolei posiadają grubszą warstwę oraz specjalne powłoki, które zabezpieczają powierzchnię przed matowieniem i zarysowaniami. Szczególnym rodzajem powłoki stosowanym nie tylko w przypadku baterii łazienkowych jest powłoka PVD powstająca poprzez osadzanie się azotanu cyrkonu w warunkach próżniowych. Taka technologia została wynaleziona na potrzeby lotów kosmicznych. Powłoka PVD zwiększa trwałość wykończenia baterii. Więcej znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/baterie.

Sposób montażu

Najpopularniejsze są baterie łazienkowe stojące na obrzeżu umywalki. Posiadają one dość niskie korpusy, ale różnią się ilością zastosowanych elementów, montowanych na umywalce. Coraz częściej w sklepach spotkać można także baterie nablatowe, a więc te montowane na blacie szafki, tuż obok umywalki. Stosuje się je przede wszystkim do umywalek, które przypominają swoim kształtem misy. Takie baterie posiadają wyższy korpus niż pozostałe modele. Zwykle dostępne są w wersji jednootworowej. Popularne jeszcze niedawno baterie ścienne są dzisiaj już rzadko spotykane. Podobnie jest z bateriami podłogowymi.

Oszczędność wody

Dla wielu osób duże znaczenie ma nie tylko sama estetyka, ale przede wszystkim ekonomia użytkowania. Jak zatem znaleźć w sklepie oszczędną baterię łazienkową? Jednym z elementów, które wpływają na oszczędzanie wody jest system click, który polega na ograniczaniu ruchu uchwytu baterii w górę. Pozwala on na korzystanie ze strumienia eko. Aby osiągnąć bardziej komfortowy strumień trzeba pokonać lekki opór. Poza tym istnieją także i inne sposoby na oszczędzanie wody. Coraz większą popularnością cieszą się m.in. perlatory, które napowietrzają wodę. Taki nasycony powietrzem strumień jest silny i wcale nie umniejsza komfortu korzystania z baterii. Z drugiej strony z wylewki wypływa jednak znacznie mniejsza ilość wody. Oba rozwiązanie nie podnoszą znacząco ceny baterii łazienkowych, ale pozwalają na obniżenie zużycia wody nawet o 50%. Taka inwestycja szybko się więc zwraca.

Share: