https://dylanferrandis.com/jacuzzi-w-ogrodzie-postaw-na-wygode-i-relaks/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/424-kuchnia-w-kolorze-caffe-latte https://www.gama-sklep.com.pl/a/141-czarne-meble-kuchenne

Algowe, kremowe, żelowe… – rodzaje maseczek do twarzy

1420
0
Share:

Każda z kobiet doskonale wie, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy. Z myślą o dobrym stanie naszej cery powstało wiele specjalnie przystosowanych do tego kosmetyków, począwszy od kremów, przez emulsje i toniki oczyszczające, a skończywszy na maseczkach. To właśnie maseczki do twarzy są najczęściej wybieranym z dostępnych produktów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ która kobieta nie lubi sobie pozwolić na chwilę relaksu połączonego z niezastąpionym domowym spa? Maseczki do twarzy, jakie można znaleźć w drogeriach przystosowane są do każdego typu cery. Nieważne, czy posiadasz cerę trądzikową, mieszaną, tłustą, z naczynkami czy bez, wybierając się na zakupy możesz mieć pewność, że z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

 

Maski algowe

Maseczki te są tworzone na bazie ekstraktu z alg oraz naturalnych surowców roślinnych. Algi natomiast zawierają w sobie liczne związki takie jak aminokwasy, witaminy, krzem, magnez czy jod, które bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie skóry, mając właściwości prozdrowotne. Maski na bazie alg charakteryzują się tym, ze występują w formie proszku (alginatu). Alginat w połączeniu z wodą tworzy pełną maskę, którą nakłada się na skórę oraz zdejmuje w postaci jednego płatu. Ich największą zaletą jest to, że mogą być stosowane niezależnie od wieku i rodzaju cery. Działają one odżywczo, regenerująco oraz nawilżająco na skórę twarzy.

 

Maski miękkie

Maski miękkie są jednym z trzech głównych rodzajów maseczek, obok masek twardych oraz woskowych (parafinowych). Mogą one występować w postaci kremu jak i żelu. To, co odróżnia je od maseczek twardych to to, że nie ulegają one twardnieniu, tylko nieustannie przepuszczają powietrze oraz ciepło, utrzymując jednocześnie wilgoć. Należy je pozostawić na twarzy do czasu ich całkowitego wchłonięcia.

Maski żele to maseczki, które należy rozsmarować na twarz. Jest to prosta czynność, ze względu na występowanie w tego typu maseczkach agaru, pektyn czy celulozy. Stanowią one dzięki swojej konsystencji wspaniałą ulgę dla twarzy, zapewniając dodatkowo efekt chłodzenia. Ich zaletą jest to, że zawierają one znacznie mniej zagęszczaczy oraz wypełniaczy niż tradycyjne maseczki. Są odpowiednie do skóry ze zwiększonym wydzielaniem łoju, ponieważ zamykają pory. Ponadto, po ich stosowaniu skóra jest oczyszczona, świeża i odżywiona.

Maski kremowe natomiast mają postać emulsji. Można śmiało stosować je na noc na oczyszczoną skórę twarzy zamiast kremu. Łączą one bowiem w sobie działanie kremu, tradycyjnej maseczki oraz serum. Cera w nocy znacznie lepiej wchłania wszelkie składniki odżywcze, a nałożona na nią maseczka rozpoczyna proces regeneracji oraz produkcję kolagenu. Dzięki temu rano skóra będzie wygładzona i miękka.

Share: