acKursy gazowe

1460
0
Share:

Aby móc swobodnie instalować i kontrolować sieci, instalacje i urządzenia generujące gaz należy posiadać do tego odpowiednią wiedzę i doświadczenie, bez którego ciężko będzie wykonać zadanie poprawnie i bezpiecznie. Szkolenia SEP Kraków zapewnią przekazanie potrzebnej wiedzy zarówno w zakresie elektryki, jak energetyki i gazu.

Wolny zawód

Teoretycznie po żadnych studiach nie otrzymuje się gwarancji zdobycia dobrze płatnej jak i jakiejkolwiek pracy. Zwykle konkurencja jest tak duża, że kandydat zadowala się ofertą, na którą wreszcie udało mu się zakwalifikować, a nie na taką, o jakiej marzył. Inaczej jest w przypadku wolnych zawodów, do których stosunkowo niedawno dołączyły takie zawody jak hydraulik, czy własnie elektryk.

Umiejętności związane z naprawą instalacji budynkowych są niezwykle cenne, a osoby z wolnym zawodem nie powinny narzekać na pracę, która logicznie rzecz ujmując, będzie dla nich zawsze.

Szkolenia SEP Kraków

Szkolenia oferowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich zapewniają zdobycie specjalistycznej wiedzy, bez której instalacja i podłączanie gazowych urządzeń jest niemożliwe. Szkolenia gwarantują, że przekazana wiedza jest najwyższej jakości, a fora związane z działalnością stowarzyszenia są pełne poparcia dla kursów tego rodzaju.

Zakres przekazywanej wiedzy w zakresie gazu

Szkolenia uczą o:
– generatorach gazowych
– urządzeniach przetwarzających gaz
– urządzeniach uzdatniających paliwa gazowe
– rozkładaniu paliwa gazowych
– przerabianiu gazu ziemnego
– oczyszczaniu gazu
– rozprężaniu gazu
– rozlewaniu płynnego gazu
– urządzeniach do magazynowania paliw gazowych
– sieciach, turbinach i instalacjach gazowych
– aparaturze kontrolnej i pomiarowej

Uprawnienia SEP Kraków

Po skończeniu kursu przestępuje się do egzaminu końcowego, którego zdanie oznacza otrzymanie świadectwa ukończenia danego kursu. Po około dwóch tygodniach od otrzymania pozytywnych wyników testu otrzymuje się świadectwo w wersji papierowej i od tej pory można wykonywać zawód legalnie i bezpiecznie.

Uprawnienia sep kraków są ważne przez pięć lat i po tym okresie czasu należy zgłosić się na kolejny kurs. Otrzymanie świadectwa nie powinno być jedynym powodem odbywania takiego kursu – regularne odświeżanie wiedzy w tym zakresie jest niezwykle ważne, żeby każdorazowo zapobiegać ewentualnym błędom.

Share: