http://magicflvacation.com https://smarter-links.com http://viptravel.com.pl

Zadbaj o swój uśmiech

775
0
Share:

Żyjemy w czasach, kiedy na wygląd zewnętrzny zwraca się dużą uwagę. Jest on istotny nie tylko z punktu widzenia atrakcyjności seksualnej ale także wpływa na naszą ocenę np. w kontaktach biznesowych. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze wrażenie. Nie od dziś wiadomo, że jednym z atutów i mierników atrakcyjności jest piękny uśmiech. Warto więc wśród uwagi, jaką poświęcamy dbaniu o wygląd, odpowiednią jej ilość przeznaczyć naszemu uzębieniu

Co to jest stomatologia estetyczna

O tym, jak ważny i potrzebny to temat, świadczy częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkach internetowych hasła „stomatologia estetyczna Katowice„. Stomatologia estetyczna jest dział stomatologii zajmujący się wyglądem i estetyką zębów. Zabiegi z tego zakresu przeznaczone są dla osób, które z tego wyglądu nie są zadowolone. Jeśli twoje zęby nie są równo ułożone, znajdują się na nich przebarwienia lub nie odpowiada Ci ich kolor, stomatolog estetyczny, to ktoś, do kogo powinieneś się zwrócić o pomoc.

Jakie zabiegi wykonywane są w gabinetach stomatologii estetycznej?

Zakres usług poprawiających wygląd naszych zębów jest dość szeroki. Zacząć na pewno warto od kwestii ortodontycznych oraz uzupełnienia ewentualnych braków w uzębieniu – tutaj z pomocą przyjdzie nam protetyka estetyczna. Lekarz, po zbadaniu, zaproponuje i dobierze najlepszą w naszym przypadku metodę uzupełniania. Czasem wystarczy wykonać licówki – są to płatki wykonane z porcelany lub tworzywa kompozytowego, które nakleja się na przebarwiony lub uszkodzony ząb. Wówczas nie trzeba go usuwać i zastępować nowym. Do niedawna panował pogląd, że aparaty ortodontyczne przeznaczone są wyłącznie dla ludzi młodych. Nic bardziej mylnego.Leczenie ortodontyczne bywa długotrwałe, przynosić może jednak bardzo dobre rezultaty także w przypadku osób dorosłych

Wybielanie zębów.

Najpopularniejszym chyba zabiegiem, wykonywanym w gabinetach stomatologii estetycznej, jest wybielanie zębów. Można to oczywiście przeprowadzić w domu, jednak metoda ta nie jest zbyt skuteczna. Zdecydowanie bezpieczniej i z lepszym efektem wykona ten zabieg stomatolog estetyczny. Jednym z bardziej popularnych sposobów są specjalne nakładki dopasowane do naszej szczęki (na podstawie wykonanego odlewu), do których w domu nakładamy wybielający żel dobrany dla nas przez lekarza. Drugą często wybieraną metodą jest wybielanie specjalistyczną lampą Beyond. Polega to na naświetlaniu zębów pokrytych specjalnym środkiem. Promieniowanie aktywuje zawarte w nim składniki, które wybielają zęby z natychmiastowym skutkiem. Metoda ta jest obecnie uważana za najbardziej skuteczną i bezpieczną, niestety jest ona również najbardziej kosztowna.

Za większość zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej zapłacić musimy z własnej kieszeni. Mimo że czasem jest to duży wydatek, warto zainwestować w siebie, bo uśmiech to nasza wizytówka. Powinniśmy być z niej dumni.

Share: