swissies.pl meblebukowe.info e-oko.com

Jak wybrać idealne buty w sklepie narciarskim

1490
0
Share:

Każdy profesjonalny narciarz, który chce dobrać jak najlepsze buty narciarskie, idąc do porządnego sklepu narciarskiego Kraków musi być przygotowany na kilka bardzo ważnych pytań, które powinien mu zadać doświadczony sprzedawca. Pamiętać należy o tym, że to właśnie obecność tych pytań w dużej mierze jest najlepszym wyznacznikiem, czy odwiedziliśmy dobry sklep narciarski Kraków i czy obsługuje nas dobry sprzedawca. W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – jak jeździmy na nartach, czyli dokładnie określić swój poziom zaawansowania. Warto zastanowić się także: jaki preferujemy styl, jak często w roku jeździmy na nartach i czego tak naprawdę oczekujemy od butów narciarskich.

Po czym poznać dobre buty

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie – po czym poznać dobre buty narciarskie? Jedne osoby zwracają szczególną uwagę na komfort i dobre trzymanie, a inne osoby preferują z kolei precyzję sterowania nartami, która tak naprawdę przekłada się na całość poruszania się na stoku. Jeżeli odpowiemy na te pytania uczciwe, to sprzedawca będzie mógł nam zaproponować konkretne obuwie, które zaspokoi wszystkie nasze wymagania.

Idealny rozmiar obuwia

Kluczową rolę odgrywa oczywiście dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia, dlatego też unikać należy popularnych w ostatnim czasie zakupów online i wybrać stacjonarny sklep narciarski Kraków. Warto wspomnieć również i o tym, że według najnowszych statystyk około 80-90% narciarzy jeździ w zdecydowanie za dużych butach, co ma oczywiście ogromne znaczenie na śniegu. Jeżeli na co dzień chodzimy na przykład w obuwiu o numerze 44, to nie oznacza to wcale, że buty narciarskie właśnie w tym rozmiarze będą dla nas idealne. W dobrym sklepie narciarskim Kraków bez żadnego większego problemu będziemy mogli przymierzyć interesujące nas modele i przekonać się na własnej skórze, czy rzeczywiście rozmiar jest perfekcyjny.

Twardość buta

Wybranie odpowiedniego rozmiaru to tak naprawdę połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest także sprawdzenie twardości buta. Odwiedzając porządny sklep narciarski Kraków możemy oczywiście skonsultować twardość interesujących nas modeli z sprzedawcą. Dobry fachowiec na podstawie wstępnego wywiadu, będzie w stanie dopasować do nas obuwie o idealnej twardości. Osoby początkujące powinny wybierać buty stosunkowo miękkie (najlepiej 70-80). Wraz z wzrostem naszych umiejętności jazdy wskaźnik twardości obuwia powinien iść systematycznie w górę. Średnio zaawansowane osoby powinny wybierać buty o twardości około 85-100. Zawodowcy powinni z kolei rozglądać się za najtwardszymi butami powyżej 120. W dobrym sklepie narciarskim Kraków powinnyśmy mieć również możliwość dokupienia specjalnej wkładki, która doskonale stabilizuje stopę w bucie, uniemożliwiając wykonywanie ruchu zarówno do przodu, jak i do tyłu.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z agasport.com.pl/.

Share: