Czym kierować się podczas wyboru kompletów wypoczynkowych na taras?

Share:

Tarasy i ogrody to przestrzenie bardzo funkcjonalne – mogą być wykorzystywane jako miejsce relaksu lub spotkań w gronie znajomych, przestrzeń odpowiednia do podawania posiłków czy pracy. Wybór odpowiednich mebli pozwoli nam zaaranżować miejsce dopasowane do naszych potrzeb. Na jakie komplety meblowe szczególnie warto zwrócić uwagę?

Trwałość na długie lata!

Zazwyczaj kupujący meble ogrodowe szukają kompletów zwracających uwagę i estetycznych, które mają stanowić ozdobę. Producenci mebli ogrodowych proponują nam liczne zestawy spełniające ten warunek. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zestaw musimy być świadomi, że najważniejszym parametrem w przypadku mebli ogrodowych jest ich trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Szukając idealnego kompletu mebli zwracajmy uwagę na tworzywa. Wśród najbardziej rekomendowanych poleca się meble oparte na aluminiowych stelażach – są one malowane proszkowo, co znacząco obniża ich podatność na pojawianie się ognisk rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło także na znaczne obniżenie wagi mebla, co znacząco przełoży się na łatwość jego podnoszenia, przenoszenia.

Elegancja w najlepszym wydaniu

Projektanci dokładają wszelkich starań, aby oferowane komplety wypoczynkowe na taraszachwycały wyglądem. Podczas projektowania istotne jest ich profilowanie, jak również dopasowanie do potrzeb użytkowników. Fotele i sofy technorattanowe posiadają wygodne podłokietniki, użytkownik może również uzupełnić je poduszki na siedziska, by podnieść komfort. Podobne rozwiązania można stosować w przypadku naturalnych mebli rattanowych.  Szukając nieco bardziej nowoczesnych rozwiązań klienci mogą zdecydować się na meble modułowe, których stelaż pokryto wygodnymi poduszkami wypełnionymi piankami tapicerskimi.

 

Share: