hamam-project.org https://musopensource.com/zadaszenia-tarasow-o-czym-warto-pamietac/ lamari.pl

Czy drewniany dom to dobra alternatywa?

1165
0
Share:
Czy drewniany dom to dobra alternatywa?

Drewniane domy stanowią obiekt zainteresowania coraz większej grupy Polaków -wpływa na to ich niższa cena, ale również możliwość wybudowania takiej budowli w znacznie krótszym czasie niż dom murowany. Co warto wiedzieć o konstrukcjach szkieletowych? Skąd do nas przybyły?

Pokochaj drewno

Domy drewniane całoroczne były i są domeną krajów skandynawskich oraz Kanady – miejsc, gdzie drewna jest pod dostatkiem i może ono stanowić jeden z podstawowych budulców domów. Drewno okazuje się być strzałem w dziesiątkę – odpowiednio zaimpregnowane i wykorzystane w danej technologii pozwalają na stworzenie funkcjonalnego domu, idealnego dla kilkuosobowej rodziny. Jakie zalety mają jeszcze domy drewniane?

Oszczędność przede wszystkim!

Największą zaletą domów drewnianych całorocznych jest fakt, że pozwalają nam one oszczędzać na wielu płaszczyznach. Już w momencie decyzji o wybudowaniu domu w takiej technologii możemy być pewni, że koszt budowy będzie niższy (w stosunku do budowy domu murowanego) o 30-40%. Niższa cena budowy przekłada się również na znacznie niższy kredyt – musimy pamiętać o tym, że niewielu z nas ma możliwość wybudowania domu z oszczędności, a zaciągając kredyt zazwyczaj spłacamy praktycznie jego dwukrotność. Niższa cena domu przekłada się na zaciągnięcie znacznie mniejszego zobowiązania kredytowego.

Kolejnym zagadnieniem jest znacznie krótszy czas budowy domu – oznacza to oszczędność naszego czasu. Budowa domu drewnianego trwa od 2 do 4 lub 5 miesięcy – wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy też pod klucz.

O aspektach budowy domu drewnianego czytaj na stronie mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-domy-drewniane.

Wiele osób jest zaskoczonych faktem, że dom drewniany możemy zacząć budować praktycznie w dowolnym momencie roku. Wszystko z powodu faktu, że jedynym elementem murowanym domu są fundamenty. Nie ma konieczności czekania, aż inne elementy wyschną.

Share: